+הוסף פעילות
לוגו נקודה ישראלית

"כל הטוב שבטבע" – אפרת גיאת

בעמק התימנים שבעין כרם – סיורים ברוח היהדות ואירוח ביתי אותנטי המשלב כיבוד תימני עם גבינות עיזים מעשה ידנו. מוזמנים לסייר איתנו בסמטאות עין כרם בעקבות סיפורי דמויות שחיו במקום, הסיורים מלווים בקטעי שירה, תמונות והרבה מאוד סיפורים מרתקים: סיפורה של גבאית בית הכנסת התימני, סיפור חלומה של הנסיכה שהתגשם אחרי מאה שנה והנס שקרה לבן התשעים… ועוד ועוד סיפורים. הסיור מסתיים באירוח ביתי בעמק התימנים בבית עתיק הצופה אל הנוף הקסום של הואדי (נחל עין כרם).

פארק הצפרות אילת

אילת ממעוף הציפור
תמונת מפת נדידה של ציפורים ארץ ישראל ואילת בראשה הן מהנקודות החשובות ביותר בעולם עבור הציפורים הנודדות. מאות מיליוני ואולי אף מיליארד ציפורים, הנודדות בין היבשות אירופה ואסיה אל אפריקה, נאלצות לעבור מעל הגשר היבשתי העיקרי המחבר אותן. כדי להימנע ממעבר מעל ים, הציפורים בוחרות להאריך את מסען ולעבור כאן אצלנו בישראל, וזאת כדי להגדיל את סיכוייהן לשרוד את קשיי הדרך. ישראל אינה רק צוואר הבקבוק של הנדידה, אלא גם מהנקודות החשובות ביותר לאורך מסלול זה. המיקום של ישראל בקצה רצועת המדבר הסהרו – ערבי, אותן חייבות הציפורים לחצות כדי להגיע אל יעד נדידתן באפריקה, הופכת אותה ל"מקפצה" או ל"תחנת התדלוק" האחרונה, שתאפשר לציפורים לעבור את 3000 הק"מ של מדבר חסר מזון. כדי לחצות את המדבר בשלום, הציפורים ממלאות את מאגרי השומן שלהן, מחזקות את שריריהן ומנוונות כל חלק בגופן שלא יסייע להן בחציית המדבר, ורק אז הן תצאנה לאתגר, אולי הקשה בחייהן. החצייה אורכת כ-10 ימים בהן הציפור אינה אוכלת דבר. רבות מהן לא תשרודנה את המעבר. ישראל אם כן, חשובה גם בכמות הציפורים החולפות דרכה אך בעיקר באיכות בתי הגידול שצריכים להעניק לציפור צידה לדרך לכ-10 ימים.

אילת היא חוד החנית של ציר הנדידה מבחינה זו. "תחנת התדלוק" הדרומית ביותר שדרכה גם עוברות הכי הרבה ציפורים. נדידת הציפורים כאן התבססה על מלחת עברונה שהייתה מכוסה ביער צפוף של צמחיית מלחות. השיח העיקרי כאן היה האוכם החד בייתי שידע לייצר כמויות עצומות של אנרגיה בעליו, פרחיו ופירותיו ומשך אליו פעילות רבה של חרקים. האוכמים ושאר צמחי המלחה נתנו את פריחתם ופירותיהם פעמיים בשנה, אביב וסתיו, בתיאום מושלם עם תקופות נדידת הציפורים. לצד המלחה, לבלבו בדרום הערבה ובהרים מסביב, שיחי רכפתן, ועצי אשל ושיטה שנהנו ממי תהום גבוהים ששמרו אותם ירוקים ופורחים לאורך שנים.

אולם אזור אילת ודרום הערבה יודע איומים קשים על הסביבה בו המאפילים על יכולת הציפורים להמשיך ולהשתמש במרחב זה כדי להשלים את נדידתן. מלחת העיר אילת נעלמה כמעט ללא זכר. מלונות, שטחי מסחר, שדה תעופה ובריכות להפקת מלח כרסמו אט אט בשטחים בהם ניזונו הציפורים. שדות חקלאיים ומטעי תמרים החלו להופיע לאורך דרום הערבה ויצרו איים ירוקים אך לא תמיד שפעי מזון, עקב השימוש הנרחב בחומרי הדברה. מי התהום הגבוהים נעלמו נוכח השאיבה המאסיבית לצרכי החקלאות והאדם והעצים.

 

חאן חי בנגב

חאן חי נגב הינו מתחם אירוח מדברי המציע לאורחים חוויה ייחודית מלבני בוץ, חדרי אירוח מאובזרים ואוהלים. לרשות המבקרים מטבחון מרכזי לבישול אישי, פינות ישיבה נעימות, מחצלות ופינות מנגל. אנו מעניקים לאורחים חוויות בילוי בטבע ואירוח אקולוגי אסתטי בלב הנופים המדבריים הקסומים.

מחיר כניסה לביקור יומי 30 ₪ לאדם מעל גיל שנתיים.

מומלץ להתקשר לפני ההגעה, האתר מתאים לבילוי של מספר שעות.
המקום מתאים גם לנכים ולאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.
חל איסור להביא בעלי חיים לאתר!

 

חוות הגמלים

בשנת 1986 הוקמה חוות הגמלים בנגב המזרחי, על דרך הבשמים הצפונית, בסמוך לעיר הנבטית העתיקה ממשית כורנוב. החווה מגדלת ומטפחת גמלי רכיבה, ועוסקת בטיולי גמלים, אירוח מדברי, הלנה והדרכת שטח. אנו שוקדים להעניק לאורחינו חוויה מדברית ייחודית – הנאה מהשקט והשלווה בנופי בראשית של ביתנו – הנגב.

בכל פועלינו אנו מקפידים על שימור הסביבה, ערכי הטבע ורווחת הגמלים היקרים לנו מאד. הינכם מוזמנים לעולם הגמלים – סיפור מדברי מדהים.

צוות החווה והגמלים הידידותיים ישמחו לארח אתכם – הכניסה לחווה חינם.

 

אגמון החולה

פארק התיירות אגמון החולה נמצא בלבו של עמק החולה, ונחשב לאחד מאתרי הצפרות החשובים בעולם.

באתר נוכל לעקוב ולצפות בציפורים הנודדות, המחזרות ,המקננות ובבעלי החיים על פי עונות השנה.

בלבו של האתר אגם קסום ובו ניתן לחוות את הטבע ללא מחיצות.

 

שביל פרות החלב

פעילות חוויתית ברפת בעקבות החלב, תוכנית מותאמת למשפחות, קבוצות ילדים, בתי ספר, גני ילדים וימי הולדת.
הסיור עובר את כל שלבי הגידול של העגלה מיום הוולדה עד היותה פרה בוגרת. הסיור כולל הסברים והפעלות.

חוויה מהנה ואתגרית ברפת החלב.
תוכלו לטייל בין עגלים, תרנגולות וארנבים קטנטנים – חוויה חקלאית אמיתית.
פעילות לקבוצות, כיתות, ימי הולדת, גיבוש ומפגש חברתי.

 

מחירון

פעילות חווייתית ברפת

מחיר רגיל: 42 ש"ח לאדם.
הנחה: 10% הנחה
מחיר לילד: מגיל שנתיים

מי ומו משק קרמר

משק קרמר הינו משק ותיק הפועל למעלה מ- 100 שנה. משק חקלאי שבמרכזו רפת משפחתית גדולה ומרכז מזון בו מכינים אוכל לפרות ולבעלי החיים הנמצאים בו. אבי המשפחה, עמנואל קרמר, הקים רפת קטנה כדי לפרנס את משפחתו. שלושת בניו בחרו להמשיך את דרכו ועם חלוף השנים התרחבה הרפת והתפתחה מאוד.

כיום פועלות במשק שתי רפתות כשהחדשה שבהם פועלת בשיטת החליבה הרובוטית. למעשה, הרפת היא אחת מהרפתות המושביות הגדולות בארץ. הרפת ממשיכה לגדול וכל העת נולדים עגלים ועגלות חמודים.

במשק פועל מרכז מבקרים שבו צעירים ומבוגרים יכולים לחוות מקרוב את תהליך יצור החלב ואת החיים במשק חקלאי. הביקור מתחיל בסרט קצר ואחר כך יוצאים לעבוד בתחנות הרפת: מכינים מזון, מאכילים פרות, רואים את הרובוט בפעולה ואפילו משקים בחלב את העגלים הקטנים. שיאה של הפעילות היא הכנת גבינה טעימה ושוקו מחלב טרי (מפוסטר כמובן…).

אתם גם מוזמנים ללטף חיות ולהאכילן בפינת החי שלנו. בנוסף תוכלו לרכוש גבינות טעימות מחלב צאן או בקר ומוצרי משק נוספים.

 

מחירון

סיור חווייתי

מאכילים פרות, משקים עגלים, סדנא להכנת גבינה, פינת ליטוף.
משך הפעילות: שעה וחצי.

מחיר רגיל: 35 ש"ח לאדם.
הנחה: 10% הנחה מ5 נפשות ומעלה.
מחיר לילד: תשלום מגיל שנתיים.

פארק הכרמל

חי-בר כרמל: שמורת טבע לגידול בעלי חיים בסכנת הכחדה או שנכחדו מן האזור, ולהשבתם לטבע. בחי-בר מגדלים גרעיני רבייה של היחמור הפרסי ואייל הכרמל, נשרים ועופות דורסים. המקום פתוח למבקרים בשבת ובחג (בתשלום) ולקבוצות גם במועדים אחרים בתיאום מראש.

חורשת הארבעים: שביל מעגלי באורך 1.5 ק"מ. בדרך יש עצי אלון קשישים ותצפיות על מפרץ חיפה.

נחל כלח ("שוויצריה הקטנה"): שביל מעגלי באורך כ-3 ק"מ בנופי חורש ומצוקים. השביל עובר ליד צניר גדול, אחד מסמלי הכרמל. באזור זה שוחררו לטבע פרטים של יחמור פרסי.

רכס אצבע ומערת אצבע: שביל מעגלי באורך כ-3 ק"מ בנופי חורש, עם תצפית מרהיבה על מישור חוף הכרמל וביקור במערת אצבע. חלק מהשביל חופף לתוואי שביל ישראל.

נחל ספונים ומצוק מגדים: שביל באורך כ-4 ק"מ העובר במערה גדולה, בנופי חורש נמוך ובתצפית מראש מצוק מגדים על מישור חוף הכרמל. בדרך יש מדרון תלול למדי, אך קצר.

מנזר קרן הכרמל (מוחרקה): ביקור במנזר הכרמליתי שלפי המסורת בו הוכיח אליהו הנביא לעם שהוא הוא נביא אמת, לא נביאי הבעל. מגג המנזר יש תצפית מרהיבה על עמקי הצפון, על נחל קישון, על רמת מנשה ועל הרי הגליל. הכניסה בתשלום סמלי.

מחורבת כרך לקרן הכרמל: שביל לא מעגלי באורך כ-3 ק"מ. השביל עובר באתר של שרידי יישוב מהתקופה הביזנטית, ממשיך בחורש מפותח ומסתיים במנזר קרן הכרמל (מוחרקה).

שמורת טבע נחל מערות: הוכרזה בשנת 2012 אתר מורשת עולמית ברשימת אונסק"ו. בשמורה מערות של האדם הקדמון ובהן המחשות של אורח חייו. במערת הנחל יש חיזיון אור-קולי. הכניסה בתשלום.

נחל יגור: שביל לא מעגלי באורך 5 ק"מ מעספיא לקיבוץ יגור, למיטיבי לכת. בדרך יש סדרה של מפלי סלע (במפלים הגבוהים הותקנו ידיות אחיזה).

נחל נשר: שביל לא מעגלי באורך כ-2.5 ק"מ בחורש מפותח. השביל מסתיים בדרך נוף כרמל.

נחל נדר ונחל גלים: שביל מעגלי באורך 8 ק"מ, למיטיבי לכת. יורדים בנחל נדר ומבקרים בעין קדם, עולים בנחל גלים ומסיימים ליד נקודת המוצא בחניון טללים, ליד אוניברסיטת חיפה (החניה בשבת בתשלום).

מנחל אלון לחניון האגם: שביל לא מעגלי באורך כ-5 ק"מ. יורדים בחורש לבקעת אלון ובה סלעי טוף, נכנסים לנחל אורן, עוברים בעין אלון ומסיימים בחניון האגם.

נחל אורן: שביל לא מעגלי באורך 6 ק"מ. מתחילים במחצבות קדומים, יורדים לאורך שולי נחל אורן דרך הצנירים בסלע עד ערוץ הנחל, ומסיימים בחניון פתחת נחל אורן.

חוות תעוז

במושב תעוז הסמוך לבית שמש, מקום פסטורלי מוקף נוף ירוק עוצר נשימה, שוכנת חוות תעוז. המקום מציע שלל פעילויות למבוגרים ולילדים, כגון טיולי סוסים בשטח הפתוח, שיעורי רכיבה למתחילים ומתקדמים ועוד.

בראש החווה עומד מאיר סומך, איש מקצוע עם ניסיון עשיר ורב בתחום.

מלבד טיולי רכיבת סוסים, במקום מציעים גם לימוד רכיבה טיפולית (מוכר ע”י קופ”ח), לימוד רכיבה מערבית, פנסיון סוסים, פעילויות ODT, גיבוש עובדים וקבוצות, אירוח ימי הולדת ועוד. שיעורי הרכיבה נעשים במקום מוצל מזמין ונעים, באזור המקורה בכל עונות השנה.

כל הפעילויות בחווה מבוטחות!
החווה שומרת שבת!

(קרדיט: תוכן ותמונות -חוות תעוז)

משק 42 – דיר עיזים ומשק חקלאי

משק 42 – חנות ומחלבה – מושב טל שחר

תקציר : משק 42 הוא דיר עיזים ומשק חקלאי משולב המזמין משפחות ובודדים לביקור מלמד וחווייתי בדיר העזים, בכרם הזיתים ובין הכוורות.

במקום מחלבת עזים, דבש דבורים טהור, שמן זית איכותי ועוד.

"במשק קטן בין הרים וגבעות, שוכן דיר עיזים עם המון הפתעות". זה אומנם נשמע כמו התחלה של ספר ילדים מופלא, אבל זה מקום אמיתי ממש.

במשק 42 מקיימים חקלאות משולבת המורכבת משלושה ענפים חקלאיים פעילים: דיר עיזים, מכוורת דבורים וכרם זיתים.

המשפחה חיה במקום, גידול העיזים החליבה וייצור גבינות – נעשים במקום. מגדלים דבורים, ומקפידים לגדל כמה שיותר צמחי צוף ואבקה עבורן.

וכמובן מגדלים זיתים, מוסקים אותם בסתיו ועוצרים את השמן. לכל עונה יש ייחוד משלה.

ביקור חוויתי במשק 42
כל יום חמישי אחה"צ אתם מוזמנים (בחינם) להגיע לדיר, להשתובב עם הגדיים הצעירים, ולהכיר את החקלאיים שמגדלים ומייצרים לנו את האוכל.

הילדים מוזמנים לרוץ ולקפוץ עם הגדיים במרעה, לעלות על הטרקטור של עודד, לחלק אוכל לעיזים, להנות מהחליבה ועוד ועוד.

הגדולים יוכלו ללמוד מעט על החיים החקלאיים שמתקיימים בארץ, על החיבור בין האדמה לאוכל שלנו, על העיקרון המנחה את המשק על פי רעיון השיווק הישיר מהחקלאי לצרכן, על עקרונות הניהול של משק משולב הדוגל בעבודה עצמית ועוד.

וכשהילדים יתנסו בעבודת המקום או יבלו עם הגדיים, ההורים יוכלו להתפנק עם קפה טעים ולשוטט בחנות קטנה ומיוחדת.

 

חאן ספינת המדבר

חוות "ספינת המדבר"
בבעלותו של פארחן שליבי, ממוקמת מול פארק גולדה שבנגב על כביש 40
בקרבת צומת משאבים, מרחק 200 דקות מבאר-שבע, במרכז אזור עם אטרקציות  ומסלולי טיול רבים.

 

לינה

אצלנו בחווה תוכל/י לבחור את סוג הלינה המתאים לך ולכיסך.
– לינה באוהל בדואי מרווח – בו מחצלות ומזרונים.
– לינה בבונגלוס (סטייל סיני) – בכל בונגלוס 3 מיטות, מצעים, שמיכות וכריות
– באתר שירותים ומקלחות מרווחים ונקיים עם מים חמים כל הזמן.
– לינה במבנה אירוח – 4 מבני אירוח, בכל מבנה שני חדרי שינה, מזגן, מיטות, מצעים, שמיכות כריות, שירותים ומקלחת צמודים, פינת ישיבה מאובזרת במקרר קטן,
כיור, ערכת קפה, מרפסת עם שולחן וכסאות.

 

אטרקציות

טיולי גמלים – בחווה עדר נאקות מאולף ומטופח,
יציאה לטיולים לאזור קסום על גבעות ביר עסלוג' עם תצפית נוף יפה, משך הסיור כשעה.
טיולי ג'יפים ורכב ספארי 4X4 לאזור נחל צין ועין עקב
טיול ליל ירח בנחל חוורים
סדנאות גיבוש וחוויה סדנאות מיסטיות למיניהן ועוד..ועוד..ועוד..

הרפת הרובוטית

הרפת הרובוטית במשק עסיס – בכפר התיירותי אבנ"י אית"ן מזמין אתכם לחוויה ערכית עם טעימה מהעתיד, כי אצלנו הפרה מחליטה מתי מתאימה לה חליבה!

פעילות
סיור ברפת
ארבע תחנות
מה מקבלים: סרט, צפייה ברובוט, הגמעה וחביצה
משך הסיור: שעה ורבע לפחות

 

חי בר יטבתה

סיור ספארי ברכב פרטי בין עדרי בעלי החיים המוזכרים  בתנ"ך – פראים, ראמים, דישונים ויענים. השמורה משתרעת סביב מלחות שופעות עצי שיטה, ושיחים מדבריים רבים, הודות למי התהום הגבוהים.
עוד בשמורה: חנות מזכרות וחניון לילה למטיילים.

(קרדיט: תוכן ותמונות -חי בר יטבתה)

חוות האלפקות

לפני 28 שנים הבאנו את האלפקות והלאמות מדרום אמריקה לישראל, במטרה לגדל חיות שלא למטרת מאכל אלא למטרת הפקת צמר איכותי ואקסלוסיבי. היום, ניתן לפגוש בחוות האלפקות כ-300 אלפקות ולאמות, סוסים, גמלים, חמורים, ועיזים.

חוות האלפקות היא החווה היחידה מחוץ לגבולות אמריקה בה מתבצע כל תהליך הפקת הצמר החל מהגידול והשבחת הסיב ועד למוצר הסופי (מהאלפקה עד הסוודר). בביקור במפעל הצמר בחווה תוכלו ללמוד על סגולותיו ויתרונותיו של צמר האלפקות ומה הופך אותו לכל-כך איכותי ביחס לסוגי הצמרים הטבעיים האחרים. תוכלו להתנסות בפעילויות צמר לסייע בעיצוב ואף להתחדש בפריט צמר אלפקות איכותי ואופנתי מחנות המפעל שבחווה. החווה משמשת כמרכז לתיירות מדברית באיזור מצפה רמון ומציעה מגוון אטרקציות לכל קבוצת גיל או אוכלוסייה:

 • רכיבה על סוסים
 • צימרים ומתחמי לינה לקבוצות
 • סטודיו ליוגה
 • פעילויות גיבוש ו-ODT
 • פיקניק לאמה ועוד.
 • חוות האלפקות היא נקודת מוצא מצוינת לטיול מדברי בנופי בראשית של הר הנגב: מצוקים, תצפית מרהיבה למכתש רמון, טרסות נבטיות ובוסתנים זעירים. רכיבה רגועה המתאימה לכולם ורכיבת אקשן למנוסים שבכם.

צימרים
על גבעת הלאמות שבחווה, בלב נווה מדבר שטובל בירוק, פזורות חמש יחידות אירוח קסומות: ארבעה צימרים וסטודיו אחד' בהן תוכלו להתארח ולטעום לכמה ימים מחיי החווה.
כל הצימרים והסוויטות מעוצבים ונעימים מאד, וכוללים:

 • פינת ישיבה
 • פינת אוכל
 • מזגן אוויר
 • מטבחון מצויד (כולל מקרר, כירה חשמלית, תנור וכלים)
 • חדר רחצה מרווח
 • נוף מדבר וחווה מכל החלונות
 • מרפסת מוצלת המשקיפה על הלאמות והאלפקות

הביקור בחווה זו חוויה בלתי נשכחת והנאה מובטחת לכל המשפחה.
לחובבי השטח והנופים נמליץ לצאת לטיול סוסים זוגי או משפחתי, לנופי הבראשית של מכתש רמון.

חוות הנופש ורד הגליל

חוות הנופש ורד הגליל – מקום לחוויות בנוף אחר

חוות הנופש ורד הגליל ממוקמת על גבעה הצופה לכנרת, הרי הגולן והגליל בקרבת כורזים, צומת עמיעד וראש פינה. המקום נוסד בתחילת שנות ה- 60 ומציע לאורחיו חופשה כפרית ייחודית בחווה המשתרעת על כ-120 דונם של צמחיה שופעת, נוף, בוסתנים ומרחבי דשא.
ניתן להתארח באחד מ- 30 בתי נופש קסומים מעץ ואבני בזלת מקומית.
לצאת לטיול רכיבה של שעה עד מספר ימים בנופים נפלאים של גולן גליל וכנרת.
לקחת שיעורי רכיבה או קורסי רכיבה קצרים לאורחי מלון.
ליהנות מארוחה טובה במסעדת טיביס היפהפייה בחווה- בניצוחו של שף חיים טיבי.
מסעדה כפרית משפחתית משובחת הממוקמת בלב החווה- וצופה אל מגרשי הרכיבה.
עוד בחווה: מתחם "קרוב לטבע" לטיפולי גוף מקצועיים, בריכת שחייה מול נוף כנרת (בעונה),
לובי אינטימי, פינות משחק, גת עתיקה, מפרצוני שלווה, ושבילי טיול.

צוות החווה ישמח לעזור לכם לתכנן את החופשה המושלמת עבורכם.

קצת היסטוריה

יהודה אבני הגיע משיקגו ופגש את יונה בקיבוץ חצרים. בשנת 1961 עלו יחדיו לצפון לחפש נחלה בה יוכל יהודה להקים חווה ולהגשים את חלום ילדותו. אהבתו לסוסים, לאוכל טוב ולאנשים הנחו אותו לבחירת הגבעה הזו הצופה לכנרת ולקביעת אופייה של החווה. השטח היה מכוסה קוצים וסלעים והפיכתו לקרקע בה ניתן לשתול לזרוע ולבנות הייתה קשה וממושכת, קק"ל ועובדים מסורים סייעו רבות. ב- 45 השנים שחלפו עוצבו פניה של החווה תוך רצון שהבאים אלינו יהנו מהנוף…

חוות החוויות

חוות החוויות בכפר הנוער כנות. מרכז מבקרים ובו פינת חי קסומה, המנוהלת ומופעלת במלואה על ידי בני נוער, יזמים צעירים.
במקום פעילות מגוונת להכרת בעלי החיים, בעלי כנף, לול חופש, עגלים, עזים ופינת ליטוף.
בכל שבת פעילות יצירה, הופעת קפיצות ראווה של סוסים ו/או הופעת כלבים מכלביית דוגסנס הסמוכה.
אוהל בדואי מפנק ומרחב השתוללות עם מתקנים מתנפחים לילדים הצעירים.
מחכים לכם בכל שבת, בין השעות 9:30 14:30

אפשר לחגוג ימי הולדת ופעילות קבוצתית לילדים ונוער. פעילות תחרותית מהנה, פעילות לימודית ועוד.

בית בד גלילי

רק 55 דקות מתל-אביב, במושב בית לחם הגלילית, בין בתי האבן הטמפלרים ליער אלונים עתיק, נמצא כרם הזיתים שלנו ולידו בית בד בוטיק המפיק שמן זית כתית מעולה בשיטה אקולוגית ובאיכות קפדנית.
לצד בית הבד פועל מרכז מבקרים המציע חוויה גלילית יחודית של טעמים וריחות. מרכז המבקרים פתוח בכל יום, כולל שישי שבת וחגים. האורחים מקבלים הדרכה אודות מערך הפקת שמן הזית מול המכונות ועל התהליך היחודי של הפקת שמן זית בטכנולוגיה מתקדמת ואקולוגית. ההדרכה מאפשרת הצצה מעמיקה לעולם שמן הזית. ניתנת ההזדמנות היחודית לשאול שאלות ולקבל תשובות רבות אודות איכות שמן זית, זנים שונים, טעמים, אחסון שמן והאופן הנכון לשימוש בשמן זית במטבח הביתי. ההדרכה כוללת צפייה בסרט קצר המלווה את תהליך הפקת השמן מהעץ עד לבקבוק וכמובן טעימות של שמני זית ממגוון הזנים.
בחנות בית הבד ניתן לרכוש מלבד שמן זית גם גבינות עיזים יחודיות, יין בוטיק, ריבות תוצרת בית, מוצרי קוסמטיקה טבעיים, זיתים כבושים כמובן והפתעות על פי עונות השנה והתוצרת החקלאית המקומית.
הכניסה חופשית! ביקור הכולל הדרכה, צפייה בסרט וטעימות בבית הבד אינו כרוך בתשלום.
בחצר המתחם בית קפה, פינות ישיבה מול נוף הכרם והיער, פינת ליטוף והאכלת עזים ומשחקי ילדים.
מומלץ לעקוב אחר אירועים עונתיים בדף הפייסבוק של בית בד גלילי – Galili olive oil.

מוזיאון הטבע התנ"כי

מוזיאון הטבע התנ"כי הינו מוסד ייחודי מסוגו שהוא בחלקו גן חיות, חלקו מוזיאון להסטוריה של הטבע וחלקו מרכז למידה יהודי. הוא מציג מגוון עצום של יונקים, ציפורים, זוחלים, דו-חיים וחרקים המוזכרים במקרא ו בתלמוד.

במוזיאון מגוון רחב של תערוכות שביניהם אוסף של פוחלצים למינים הגדולים יותר בעוד שהמינים הקטנים מוצגים בתצוגות חיות! בנוסף לכך יש גם מספר רב של פריטים ביולוגיים בעלי משמעות וחשיבות דתית יהודית. הביקורים במוזיאון הינם במסגרת סיורים מודרכים חווייתיים, בהם יש אפשרות להתקרב ולגעת באופן אישי בבעלי חיים!

דרך הסיורים האינטראקטיביים הללו, מבקרי המוזיאון יוכלו ללמוד אודות זהויות ומשמעויות של בעלי החיים במקרא, להרחיב את הידיעה בערכים, משפט והיסטוריה יהודית ועל ההיסטוריה של הטבע, הנופים והחיות של ישראל התנכית.

דבורת התבור מרכז מבקרים

דבורת התבור בע"מ הינו מרכז מבקרים שהוקם ע"י יגאל ומלכה בן זאב במשק החקלאי שלהם במושב שדמות דבורה שבגליל התחתון למרגלות הר תבור. כמכוורת וותיקה (דור חמישי של דבוראים) והחווה היחידה בארץ לגידול טוואי המשי, דבורת התבור מציעה סיורים מודרכים במרכז המבקרים בנושא דבוראות, דבש והפקת משי. הסיורים נערכים לאורך כל השנה ומותאמים ליחידים, משפחות וקבוצות מאורגנות מהארץ ומחו"ל. הניסיון הרב, מבנה האתר והתכנים מאפשרים לדבורת התבור להציע סיורים איכותיים, ערכיים, מהנים וחוויתיים לאוכלוסיות שונות החל מגני ילדים, בתי ספר יסודיים חט"ב ותיכוניים דרך טיולי משפחות, טיולים לגיל השלישי ותיירים. הסיור המלא יכול להתקיים במספר שפות (לרבות עברית, ערבית ואנגלית) והאתר כולו מותאם גם לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.

בנוסף לסיור, במרכז המבקרים עצמו מציעה דבורת התבור גם מגוון פעילויות חוץ בכל הארץ כגון ביקור של הדבוראי עם הפעלה מלאה לילדים, הרצאות תוכן הומוריסטיות למבוגרים, פעילויות מעשירות להרמות כוסית בארגונים והכשרות בדבוראות חינוכית . פעילויות אילו המיועדות לגני ילדים, קייטנות, מסגרות חינוך לא פורמלי, עיריות, חברות וארגונים מהמגזר הפרטי והציבורי.

מזה שנים רבות פעילה דבורת התבור גם בתחום אריזות השי המחולקות לעובדים ולקוחות בחגים ומוכרת כספק איכותי ומוערך ע"י וועדים וארגונים מהגדולים בשוק. תחום זה התפתח באופן טבעי מאריזות שי לראש השנה המבוססות על "דבש דבורת התבור" אך עם השנים התרחב וכיום מציעה דבורת התבור מגוון רחב של מארזי שי איכותיים בהתאמה אישית לכל ארגון ולכל חג.

דבורת התבור שמה לה למטרה להיות אתר תיירותי מוביל לכל הגילאים, המספק חוויה מתוקה ומהנה למבקרים אך מבלי לאבד את האוטנטיות, איכות התוכן וערכיותו.

 

חוות גזית

חוות גזית – חוות סוסים הממוקמת במושב אביטל שלמרגלות הגלבוע. החווה מציעה מגוון רב של פעילויות לקבוצות, משפחות וזוגות:

טיולי סוסים – טיול חוויתי ברכיבה על גבי סוסים בשדות עמק יזרעאל לנופיו היפים של הגלבוע, בין הגידולים החקלאיים והטבע הפראי המשתנים בהתאם לעונות השנה. אורכי הטיול משתנים החל מחצי שעה ועד לטיולים ארוכים של מספר ימים. הטיולים מתאימים לרוכבים בכל הרמות.

רכיבה לקטנטנים – בחוות גזית גם הקטנטנים שלכם יוכלו ליהנות מרכיבה קצרה בשטח החווה.

ימי גיבוש וכיף – החווה מציעה ימי גיבוש ופעילויות לצוותי עובדים, מנהלים וקבוצות. בימי הגיבוש של חוות גזית ניתן להנות מטיולי סוסים, משחקי בוקרים, טיולי רייזרים ועוד המון המון פעילויות.

אירועים ומסיבות – החווה מציעה מגוון של פעילויות לכל הגילאים איתן תוכלו להרכיב אירוע אישי וחוויתי – רכיבות לילדים, טיולי רכיבה בשטח, משחקי בוקרים ועוד.. בנוסף, בחווה פינות ישיבה נעימות ומדשאות להנאתכם.

סדנאות ODT – סדנאות לפיתוח מיומנויות עבודה שונות באמצעות הסוסים, בעזרת ביצוע משימות וניתוחם לשפה ארגונית וניהולית – פיתוח מיומנויות ניהול ומנהיגות, תקשורת, שפת גוף, עבודת צוות, אסרטיביות, יכולת התנהלות מול עובדים ולקוחות ועוד…

חוות קורנמל

חוות קורנמל – גבינות עיזים, הר הנגב
חנות גבינות ומסעדה

חוות קורנמל הוקמה בערב ראש השנה תשנ"ח 1/10/97, על ידי ענת ודניאל קורנמל, בוגרי הפקולטה לחקלאות.
בכדי להגיע לחוות קורנמל, יש לעבור את הנגב הצפוני המנומר בשדות תבואה, לחצות את באר שבע ולהדרים אל הר הנגב השחון ונטול הירק, בקיץ.

על גבעה בסמוך לכביש 40 כשני ק"מ מצומת טללים לכיוון שדה בוקר, מצידו הצפוני של הכביש, שוכנת החווה על נתיב המכונה "דרך היין", בנוף מדברי קסום.

החווה נטועה על גבעה הצופה אל הנוף המדברי בהר הנגב. דיר העיזים ממוקם אל מול טראסות אשר הינן שריד מחווה עתיקה מתקופת ברונזה תיכונה א' (3000 – 4000 שנה), והינו ביתן של העיזים.

העיזים גדלות תוך הקפדה על תנאי ממשק ותזונה נאותים התורמים לאיכות החלב ובריאות העז. חלב העיזים הנחלבות מידי יום, מועבר לטיפול במחלבה שהקימו בני הזוג בחווה.

דניאל קורנמל התמחה בגיבון בארץ ובצרפת והוא משלב בין שמירה על הערכים המסורתיים המותאמים לאקלים המקומי לצד פיתוחן של גבינות שהן אינטרפרטציות אישיות לגבינות הצרפתיות המוכרות.

מסעדת קורנמל הוקמה בערב ראש השנה 2007. המסעדה בנויה מקרונות מסע שצורפו יחדיו. המנות המוגשות מתבססות על מבחרר הגבינות המיוצרות במחלבה בהתאם לעונה, חלקן של הגבינות מיוצרות במיוחד כחומר גלם איכותי לשימוש המטבח. פיתוח המנות התבסס על המטבח הביתי, הדגש הוא על שימוש בחומרי גלם מקומיים וטריים ושמירה על איכות גבוהה. האפייה מידי יום וההכנה מתבצעת עם קבלת ההזמנה.

מגוון המנות שבבסיסם הגבינות, כולל מאפים מבצק פילו או בצק שמרים שנעשה במקום. לחם שאור, הידוע כידידותי יותר לעיכול וניתן לצריכה גם לאנשים הרגישים לגלוטן. הלחם מוגש כתוספת לחלק מהמנות או לבד.

כפר הנוקדים

בבקעת הקנאים שבמדבר יהודה, בין העיר ערד למצדה, שוכן נווה מדבר מוריק: כפר הנוקדים. כאן, בצל עצי דקל ובוסתנים, עומדים חדרי אירוח ציוריים, אוהלים בדואים ארוגים מצמר עיזים, חאנים רחבי ידיים מאבן מקומית ופינות חמד לרוב.

כפר הנוקדים מארח קבוצות ובודדים הרוצים ליהנות מאווירה שקטה, משלווה ומנוף מדברי בראשיתי.
האקלים המדברי מיטיב עם האורחים: האוויר צח ויבש ביום, וצונן ומשיב נפש בלילות.

לאורחי הכפר מוצעות אפשרויות לינה שונות החל מחדרי אירוח ועד אוהלים וסוכות. ניתן גם להגיע לקמפינג במקום.
כפר הנוקדים מציע למשפחות חבילות חצי פנסיון על בסיס לינה וארוחות וכן במקום פינות מטבח, בהן ניתן לארגן ארוחות באופן עצמאי.

כפר הנוקדים מזמין אתכם ליהנות מטיולי גמלים, טיול אופניים או לצאת לטייל עם האפליקציה שלנו "נוקדים בשטח", שמציעה מסלולים קרובים לכפר ואפילו משחק ילדים מדליק ביותר. נשמח לקחת אתכם אל לב המדבר רכובים על גמלים, להשכיר לכם אופניים בהם תיסעו לטייל בקרבת הכפר או ללוות אתכם וירטואלית באחד מחמשת המסלולים שמחכים לכם באפליקציית "נוקדים בשטח".

חוות ארץ האיילים

פארק אתגרי לכל המשפחה! האומגה הכי ארוכה בארץ, חי בר, קירות טיפוס ועוד…

חוות ארץ האיילים התחילה מחלום ילדות של שני חברים שהחליטו להקים חווה בטבע, ולאחר תלאות רבות בנברי הבירוקרטיה במהלכן גילו שמסע כומתה של 90 ק"מ הוא לא הדבר הכי קשה שעברו בחייהם, הצליחו להגשים את חלומם ולקבל רישיון להקמת חווה לאיילים.

מאחר ואיילים גדלים רק במזג אוויר קריר המקום שנבחר היה גוש עציון, בהמשך הורחבה והוגדלה החווה והתווספו אליה מגוון בעלי הקרניים ובעלי חיים נוספים, פארק אתגרים, מסעדה, מתחם אירועים, מאהל אירוח, ובעתיד הכוונה להוסיף גם צימרים.

גוש עציון חבל ארץ עם נוף מרהיב לטיולים בו שזורים פרקי תרבות העם היהודי ומורשתו הביא אותנו בסוף גם לתחום הפקות השטח.
החל מביצוע סיורים מודרכים ברכבי שטח המותאמים למגוון קהלי יעד ועד תמיכה במנהלות של טיולים מאורגנים.

המקום מתאים לפעילות גיבוש קבוצתית בחווה ומחוצה לה בה ניתן לשלב את מתקני החווה ואף להוסיף לינת קמפינג עצמאית, לינה באוהל בדואי (חוויה אולטלמטיבית לסופי שבוע) וטיולי ספארי 4X4 בנופים ובמסלולים יפהפים קרובים בגוש עציון ואף להרחיק לטיולי שטח במדבר יהודה.

את כל אלו תמצאו אצלנו בלבו של יער אורנים מעל ואדי גן עדן והכול במרחק של שעה נסיעה מתל אביב בכיוון ההפוך לכל הפקקים המאפיינים את כבישי הארץ בימי החג.

אייבקס – אירוח חווייתי במדבר iBex

מלון Ibex הוקם כדי לספק לאורחיו הנאה מירבית ומפנקת מחווית הבילוי בנגב.

מצפה רמון
אזורנו מאופיין באקלים נוח, נופים מדבריים, לצד היכרות עם צמחייה ובעלי חיים יחודיים, טיולים מרתקים, ושרידי תרבויות עתיקות שהתקיימו בנגב במשך אלפי שנים.

השהות במלון
המלון מדגיש את חווית השהייה המשותפת, וכולל חלל ביתי חם ומזמין, המאפשר למטיילים להרגיש בנוח וליהנות יחדיו. חדרי המלון מרווחים ומפנקים, פינות הקפה והמנוחה זמינות לכל אורח, ואולם האירועים והכנסים מאפשר לקיים פעילויות קבוצתיות: אירועים משפחתיים, כנסי מנהלים, סדנאות יוגה, ניה וכנסי חברה. ארוחות בוקר עשירות וארוחות ערב לפי הזמנה גדולות ומיוחדות.

חוויית אירוח
אצלנו תזכו לקבלת פנים חמה ולאירוח במלון חדשני ומפנק, המציע ליווי מקיף בתכנון החוויה הדרומית העשירה, והמלצות על פעילויות לכל רמות הקושי, הכוללות בין השאר – מסלולי הליכה רגליים, רכיבת אופניים וסוסים, טיולי ג'יפים ופעילויות העשרה נוספות.

TripAdvisor
בשל כל הסיבות הללו ועוד רבות נוספות, קיבל מלון IBEX את פרס שביעות הרצון באירוח מטעם trip advisor, בשנים 2013-2016. המלון נמצא זו השנה הרביעית בין 25 המקומות הראשונים לאירוח של לינה וארוחות בוקר בישראל.

חאן מילכה

חאן מילכה נמצא במושב תעוז שבהרי ירושלים 25 דקות מירושלים ו 30 דקות מתל אביב.

החאן מציע אירוח לקבוצות ומשפחות, ארוחות הודיות מסורתיות, סיורי ליקוט, ארוחות ובישולי לקטים, חניון מטיילים עם מטבח שירותים ומקלחות, אורווה לסוסים ואירוח בע"ח, הצעות ומפות לשבילי אופנים, מיצוי וזיקוק שמנים אתרים, סדנאות למלאכות מסורתיות.

המקום הוא אקולוגי ושוחר טבע.

דרך החלב – משק קורלנדר

משק קורלנדר נוסד ב- 1951 על-ידי לויצ'י ולילי קורלנדר ובנם טומי בן ה-3 שהיגיעו מרומניה אחרי מלחמת העולם
השנייה למושב בית הלל שהיה עדיין בשלבי בנייה הראשונים שלו. הסוכנות היהודית שליוותה את המתיישבים במושב
העניקה להם פרה בהריון וחצי סוס לתחילת הדרך. לאחר 3  שנים נולד למשפחה בן נוסף זאב.

באותה תקופה עסקה משפחה בגידול ירקות, חליבת פרות, לול מטילות ואת התוצרת היו מוכרים בשוק בקריית שמונה.
עם השנים המשק החקלאי התפתח מאוד.כיום  הרפת מונה כ- 400 פרות ומשלבת את הטכנולוגיות המודרניות ביותר
עם המסורת המשפחתית. תחום הפרדסים והמטעים גדל ובמקביל התפתח הענף האורגני במשק הכולל זיתים, רימונים, אשכוליות, תפוזים ולימונים. כיום עובדים במשק  בשיתוף 3 דורות סבתא לילי, הבנים טומי וזאב והנכדים דרור ועומר.

הצב המעופף ג'יפים ושטח

ה"צב המעופף" הינה חברת טיולי ג'יפים ופעילויות שטח שבסיסה בקיבוץ מרום-גולן.
תחומי הפעילות של החברה הינם טיולי ג'יפים, הדרכה לקבוצות, משחקי שטח והרפתקאה, ימי כיף, הפקות אוכל ולוגיסטיקה.
ייחודה של חברת הצב המעופף טמון בראש ובראשונה באיזור הפעילות:
ארץ צפון הגולן על שלל גווניה ונופיה, הכפרים הדרוזים, יערות עתיקי יומין, חיות הבר, הדי קרבות, האנשים והסיפורים הם הרקע והבסיס להתחלה טובה.

הדרכות תוכן עם חיוך, רוח הרפתקאה, אהבה לשטח והכרות עמוקה של האזור הם חלק נוסף המעצב את אופי הפעילות.

בראש החברה עומד אמיר דרורי. תושב קיבוץ מרום-גולן, איש שטח, מרחבים וחובב הנאות החיים, ששם לו למטרה להפוך את אהבתו לשטח ולאדם לדרך חיים יומיומית. כך לפני כארבע שנים החל פרוייקט "הצב" לרקום עור וגידים.
אבל האהבה הייתה קיימת שם תמיד.
לישון בשטח, לבשל על מדורות, להתחבר אל האלמנטים…לטייל ולראות.
המוטו הזה הוא שמעצב את אופי הפעילות שלנו ובזה נוכח מהרגע הראשון כל אדם שמגיע לאחת הפעילויות של ה"צב". בין אם מדובר בהדרכה מראש הר בנטל או בטיול חובק צפונות הגולן ,קשה יהיה  לכם להתעלם ולא להדבק בהתלהבות האופיינית לעשייה שלנו.
גם המדריכים והנהגים שעובדים במסגרת ה"הצב המעופף" נבחרים על פי הקו המנחה של האהבה לשטח ולאנשים והם "טיפוסים" אחד אחד. דבר שמוסיף לעושר החווייה של המטיילים.
קהל לקוחותינו הינו רב גוני וכולל  משפחות מכל קשת האוכלוסיה הישראלית, חבר'ה צעירים ברוחם, חברות נוער מקיבוצים ותנועות, ארגוני עובדים, חברות היי-טק ומטיילים פרטיים מהארץ ומחו"ל.  לכולם מכנה משותף אחד והוא האהבה והרצון לבלות עוד רגע, שעה או יום במסעות הטבע.

מחירון

שעת נסיעה נוספת

מחיר רגיל: 200 ש"ח.

גן גורו פארק אוסטרלי

גן גורו הוא פארק אוסטרלי ייחודי
ובו בעלי חיים וצמחייה מאוסטרליה הרחוקה.

בגן גורו תפגשו קנגורו חופשיים מסוגים שונים אותם תוכלו ללטף וגם להאכיל מכף היד. בצפריית הלורים תוכלו להאכיל את עשרות התוכים הצבעוניים בשיפודי פירות עסיסיים. בחווה האוסטרלית תמצאו חיות חווה האופייניות ליבשת ומתחם ליטוף בו ניתן ללטף, להאכיל ולסרק עיזים ננסיות. ברחבי הגן תפגשו עוד מגוון בעלי חיים מעניינים – קואלות מתוקות, קזואר, אמו, שועלים מעופפים, מיני זוחלים ועוד…

מבוך צמחיה ענק ומבוכי היגיון נוספים למעוניינים במתחם המבוכים שבגן גורו. בחנות המזכרות תמצאו מזכרות מיוחדות האופייניות ליבשת אוסטרליה ותוכלו להתרענן עם שתייה קלה, חטיפים וגלידות.

פעילות קבועה בשבתות –

צפייה בהאכלת הקואלות כולל הסברים על החיה המנומנמת.
צפייה בהאכלת העטלפים כולל הסברים על התנהגות בעל חיים זה.
הדרכות במתחם הקנגורו לאורך כל היום.

בילוי נעים!

 

(קרדיט: תוכן ותמונות  – גן גורו פארק אוסטרלי)